راهنمای اپلیکیشن موبایل

استاندارد های لازم در اپلیکیشن های موبایل

قبل از استاندارد های اپلیکیشن موبایل، ابتدا اهمیت استانداردها را درک کنیم. از آنجایی که توسعه اپلیکیشن موبایل در حال حاضر به دلیل بیماری های همه گیر تقاضای زیادی دارد، همه مایل به انجام تجارت آنلاین هستند.

رعایت استاندارد ها بسیار مهم بوده، چرا که به دلیل عدم رعایت استانداردهای رایج توسط توسعه دهندگان، پروژه ها آسیب زیادی می بینند. حتی ممکن است برای توسعه دهندگان همکاری و دستیابی به اهداف تجاری دشوار باشد. از این رو، هنگام توسعه یک اپلیکیشن موبایل، باید مطمئن شوید که آنها از استانداردهای لازمه برای توسعه پیروی می کنند.

ما در مقاله ویژگی های یک اپلیکیشن خوب را ارائه می دهیم تا با توجه به این ویژگی ها بهترین اپلیکیشن ها را توسعه دهید.

چرا به استاندارد نیاز داریم؟

  • تضمین ایمنی محصول
  • رسیدن به هدف
  • ترویج همکاری
  • کاهش یا رفع موانع
  • ایجاد اعتماد
  • به عبارت ساده، استانداردها توافقی در مورد روش ها و شیوه های کاری رایج برای دستیابی به اهداف است.

استاندارد های اپلیکیشن موبایل

حداقل حجم

اولین ویژگی که مد نظر کاربران قرار می گیرد، حجم یک اپلیکیشن بوده که می تواند باعث آسودگی دانلود و نصب یک برنامه از مارکت ها شود. از این رو می توانم بگویم حداقل حجم باعث سهولت در نصب برنامه می شود.

سرعت

در محبوبیت و موفقیت اپلیکیشن ها سرعت با برخی معیار ها باعث افزایش کیفی ایک اپلیکیشن می شود، که این معیار ها عبارتند :

سمت سرور

سرعت در اپلیکیشنهای انلاین به نوع هاست و نوع کد نویسی سمت سرور نیز بستگی دارد.

نیتیو (Native)

افزایش سرعت در اپلیکیشن هایی که به شکل نیتیو توسعه داده شده اند دخیل می باشد؛ به طور مثال زبان زبان برنامه نویسی جاوا (JAVA) یک زبان نیتیو برای سیستم عامل اندروید می باشد.

هیبرید (Hybird)

افزایش سرعت در اپلیکیشن هایی هیبرید بر خلاف نیتیو دخیل نمی باشد؛ به عنوان مثال زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (Javascript).

طراحی – Ui | XU

استفاده از سایز مناسب تصاویر و چیدمان درست عناصر تاثیر بسیار زیادی در زیبایی اپلیکیشن دارد و این روند باعث افزایش مخاطب نیز می شود از این رو نیز طراحی یکی از استاندارد های طراحی اپلیکیشن می باشد اما روش درست آن  نیازمند داشتن دانش در این زمینه می باشد و هر کسی قادر به انجام آن نیست بنابراین  چیدمان لینک، عکس و سایر المان ها در طراحی اپلیکیشن وظیفه کارشناسان و متخصصان است.

سخن نهایی

توسعه اپلیکیشن های موبایل در دوران مدرن، تقاضا برای تغییر استانداردهای صنعت را ایجاد کرده است. این استانداردها از کاربران و اطلاعات آنها محافظت می کند و از شرکت توسعه تلفن همراه محافظت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *