راهنمای طراحی سایت

انتخاب بهترین نام سایت

انتخاب بهترین نام سایت یکی از مهم ترین اقدامات در زمان راه اندازی کسب و کار اینترنتی است. فهمیدن نحوه انتخاب یک نام دامنه مشابه با نحوه انتخاب نام شرکت بوده و نیاز به تفکر و ملاحظه زیادی دارد. نام دامنه شما هویت شما در وب است. همچنین انتخاب نام سایت و دامنه یکی از مهم ترین اقداماتی است که بایستی در زمان راه اندازی کسب و کار های اینترنتی بررسی و انجام شود.

منظور از دامنه سایت چیست؟

دامنه سایت، آدرس یا URL می باشد که در زمان مشاهده یک سایت، در بالای مرورگرتان می بینید. دامنه یک سایت از چند بخش تشکیل شده است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

توجه داشته باشید که باید متناسب با نام شرکت و برند شما باشد.

انتخاب بهترین نام دامنه
  • قسمت اول (Protocol) : بخش اول دامنه همان پروتکل ارتباطی است که می تواند انواع مختلفی داشته باشد؛ اما بهترین آن که از نظر امنیت رتبه اول را دارد، پروتکل https است.
  • قسمت دوم (domainexample) : این قسمت هم همان نام دامنه شما می باشد که بایستی متناسب با نام سایت شما باشد.
  • قسمت سوم (com.) : پسوندهایی مانند com. یا net. که در انتها نمایش داده می شوند.

برای انتخاب بهترین نام دامنه چه باید کرد ؟

انتخاب بهترین نام دامنه برای سایت خودتان

1. دامنه باید به راحتی تایپ شود

انتخاب نام دامنه که به راحتی تایپ شود برای موفقیت سایت بسیار مهم است.

2. دامنه باید ساده و کوتاه نوشته شود

اگر نام دامنه شما طولانی و پیچیده باشد، خطر اشتباه تایپ یا غلط املایی آن توسط مشتریان شما وجود دارد. کوتاه و ساده نوشته شدن نام آن راهی است درست و عالی.

3. استفاده از کلمات کلیدی

سعی کنید از کلمات کلیدی استفاده کنید که کسب و کار شما و خدماتی را که ارائه می دهید توصیف کند. به عنوان مثال، اگر شما فروشنده قطعات کامپیوتری هستید، ممکن است بخواهید PcShop.com یا PcShop.ir را ثبت کنید.

کلمات کلیدی به افراد هنگام جستجوی محصولات یا خدمات شما کمک شایانی می کند.

همچنین این روند به بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو کمک می کند.

4. منطقه هدف شما

اگر کسب و کار شما محلی می باشد، شما می توانید شهر یا ایالت خود را در نام دامنه خود بگنجانید. مثال: PcShopTabriz.com یا PcShopTabriz.ir.

5. استفاده از خط تیره

استفاده خط تیره در نام سایت مشکلی ندارد و باعث بهتر دیده شدن می شود ولی تا حد ممکن استفاده نشود.

6. به یاد ماندنی باشد

میلیون ها نام دامنه ثبت شده وجود دارد، بنابراین انتخاب دامنه ای جذاب و به یاد ماندنی ضروری می باشد.هنگامی که نامی را پیدا می کنید، آن را با دوستان نزدیک خود به اشتراک بگذارید تا مطمئن شوید که برای دیگران جذاب و منطقی به نظر می رسد.

7. بررسی و تحقیق

هنگامی که نامی برای سایت خود انتخاب می کنید؛ مطمئن شوید که نامی که انتخاب کرده اید دارای علامت تجاری، حق چاپ یا استفاده شرکت دیگری نباشد. این می تواند منجر به مشکل قانونی برای شما شود.

8. پسوند های دامنه

این پسوند ها می توانند کاربردهای خاصی داشته باشند، بنابراین مطمئن شوید که برای کسب و کار شما مناسب باشد. از محبوب ترین پسوند های دامنه com. می باشد ، اما بدست آوردن یک نام دامنه کوتاه و به یاد ماندنی com. می تواند دشوار باشد زیرا ممکن است شرکت یا یک شخصی این اسم را خریده باشد.

برخ از پسوند های پر استفاده عبارتند از :

com : مخفف شرکت، تجارت و جامعه.
info : سایت های اطلاع رسانی.
net : سایت های زیرساخت اینترنتی.
org : سازمان های غیر تجاری و غیر انتفاعی.
biz : استفاده تجاری یا تجاری، مانند سایت‌های تجارت الکترونیک.
ir: پسوند دامنه های ملی ایران.

نتیجه کلی

در کل نام های دامنه به سرعت به فروش می رسند. خوشبختانه، بنابراین نام دامنه مورد علاقه خود را در اسرع وقت ثبت کنید. اگر به دنبال راه اندازی یک کسب و کار آنلاین هستید، داشتن یک دامنه خوب بسیار مهم است. اگر در یافتن نام در دسترس مشکل دارید. بعد از انتخاب نام دامنه نوبت به طراحی سایت و برند خودتان می رسد؛ برای اطلاع از هزینه می توانید به صفحه هزینه ساخت سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *